Wielu przedsiębiorców zaczynających przygodę z importem z Chin zastanawia się w co zainwestować aby odnieść duży sukces. Rynek importowanych produktów jest bardzo różnorodny i daje duże możliwości. Warto jednak skupić się na przedmiotach funkcjonalnych i powszechnie używanych. Duży zbyt w naszym kraju mają wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe. Do tej grupy należą m.in.:

Pendrive
Produkowane i nadrukowywane od razy w Chinach pozwalają obniżyć koszt jednostkowy produktu. Fabryki w Chinach wgrywają również od razu przesłane przez klienta dane np. prezentacje oraz pakują w opakowania jednostkowe.Rynek elektroniczny jest dość chwiejny ponieważ ceny komponentów elektronicznych są uzależnione od kursu dolara. Zakupiona większa ilość produktu pozwala jednak na swobodny handel w stałych cenach. Pendrive wykonywane w Chinach są masowo skupowane przez branżę reklamową jednak wiele hurtowni elektronicznych skupuje duże ilości by trafik do klientów końcowych dzięki niskim ceną.

Ceramika
Są to kubki z nadrukiem, filiżanki, miski, zestawy kawowe itp. Ceramika sprowadzana z Chin świetnie nadaję się pod nadruk. W naszym kraju funkcjonuje kilka znanych przedsiębiorstw, które zajmują się nadrukami na kubkach i filiżankach. Dzięki temu, że chińskie kubki i filiżanki są wykonane z uniwersalnego szkliwa nadają się praktycznie pod każdy rodzaj nadruku. Może to być nadruk sublimacyjny (zdjęcia), druk bezpośredni (maszynowy) lub druk kalką ceramiczną (w trudno dostępnych miejscach). Najczęściej kubki z nadrukiem są sprzedawane przez agencje reklamowe.

Artykuły piśmiennicze
Chociaż w Europie jest wiele fabryk zajmujących się produkcją długopisów, piór i ołówków nie możemy konkurować z chińskimi cenami. Nawet koszty transportu doliczone do produktu nie podwyższają jego ceny to tego stopnia by była zbliżona do cen europejskich. Wzornictwo Chińskie jest dużo ciekawsze i bardziej różnorodne od tego, które możemy spotkać w Europie. Jak poprzednio, ten produkt również w znacznym procencie jest wykorzystywany przez branżę reklamową.

Są to trzy główne grupy produktów najczęściej sprowadzanych z Chin. Aby odnieść sukces w imporcie należy zastanowić się najpierw nad tym jaką w jaką grupę odbiorców chcemy wycelować i gdzie nasz produkt będzie sprzedawany. Przed podjęciem decyzji musimy przygotować dobry biznes plan i zrobić rzetelne rozeznanie rynku a podczas kontaktów z wybraną fabryką ostro negocjować dobrą cenę.